Vianočné trendy 2017 prajú prírodným motívom

Vianoce sú už za rohom, a to je najvyšší čas nakúpiť a nachystať balíčky pre svojich milovaných, vyzdobiť si príbytok a pomaly začať s vianočným pečením. Kým sa do prípravy tohtoročných Vianoc pustíte, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi pre tie najkrajšie sviatky. Trendom týchto Vianoc sú totiž prírodné dekorácie, hračky z dreva a zdravé sladkosti.

Vlastnoručná dekorácia je tá najkrajšia

Voňavé vetvičky, ručne vyrobené dekorácie z prírodných materiálov a jemné zemité farby nevyšli z módy nikdy. Podľa vyjadrení viacerých prestížnych dizajnových magazínov by tohtoročné Vianoce mali patriť práve prírode. Do výroby originálnych ozdôb môžete zapojiť aj deti a užiť si radosť z tvorenia spoločne.

Drevené srdiečko ozdoba

Medovníčky ozdoby

Šišky sovy ozdoby

Drevené hračky – tradícia a trvácnosť

Na drevených hračkách vyrastali deti po celé generácie. V dnešnej dobe plastovej krásny drevený kúsok určite vynikne. Drevo je jedinečný materiál s vynikajúcimi vlastnosťami. Tieto hračky čosi vydržia a zahrá sa s nimi viacero detí. Navyše sa krásne hodia do každého interiéru. Tohtoročným hitom sú drevené kuchynky, ktorými môžete obdarovať dievčatá aj chlapcov.

Drevená kuchynka Macaron
V takejto parádnej kuchynke sa bude variť jedina radosť.

Najkrajšie vianočné darčeky pre dievčatá

Ku klasike pre dievčatá patria tradične aj bábiky. Na trhu dnes nájdete stovky prepracovaných bábik z plastu. No, čo tak darovať malej princeznej mäkkú a roztomilú bábiku z textilu? V našej redakcii sme sa zamilovali do krásnych bábik značky HABA. Veď posúďte sami.

Textilná bábika Haba
Textilné bábiky sa vynikajúco túlia. Deti sa s nimi zahrajú, ale aj sladko zaspia.

Mimochodom, aj vy ste snívali o domčeku pre svoje bábiky? Výrobcovia hračiek chcú deťom zrejme splniť aj tie najtajnejšie sny. Z ponuky rôznych značiek si môžete vybrať poschodové domčeky, vily, nábytok do domčeka či rovno celý zámok.

Domček pre bábiky Haba
Keď fantázia nemá žiadne hranice.

Keď snívajú chlapci

Snom takmer každého chlapca (aj dospelých mužov) je parádna vláčkodráha. Naše redaktorky sa poradili so svojimi synmi a ako víťaza vybrali drevené stavebnice s vláčikmi od francúzskeho výrobcu Janod.

Drevená vláčkodráha
Koľajnice, vláčiky aj celá farma. Pri takejto vláčkodráhe sa vaše deti zahrajú celé hodiny.

Aj vianočné pečenie môže byť zdravšie

Nič sa nevyrovná medovníkom, štedráku či lineckým koliečkam. Tohtoročné Vianoce sa však môžu niesť v zdravšom duchu. Margaríny môžete vymeniť za pravé tradičné maslo. Cukor za med či melasu a bielu múku za jej zdravšiu celozrnnú špaldovú či pohánkovú alternatívu. Pripravili sme pre vás recept na vynikajúce špaldové medovníčky, na ktorých si pochutí celá rodina.

Špaldové medovníky
Aké by to boli Vianoce bez medovníkov?

Ingrediencie

  • 250 g špaldovej múky
  • 90 g medu
  • 70 g masla
  • 2 vajcia (1 do cesta a 1 na potretie)
  • 1 čajová lyžička sódy bikarbóny
  • 1 čajová lyžička škorice (môžete zameniť s perníkovým korením)
  • podľa chuti môžete doplniť klinčeky, oriešky alebo sušené ovocie.

Postup

Pripravujeme ako klasické medovníky. Najskôr sa uistíme, že všetky ingrediencie majú izbovú teplotu. Zmiešame suché ingrediencie a následne do nich pridáme med, maslo a vajíčko. Cesto vypracujeme a necháme ho v chladničke odležať aspoň hodinu (ideálne aj 24 hodín). Následne cesto rozvaľkáme a vykrajujeme medovníčky, potrieme ich vajíčkom a dáme ich piecť na 180 stupňov približne 7 minút.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky PR články

Súťažte s Lulubee a uľahčite si život vďaka Leander Matty

0
Detský šport Novinky Zdravie

Športujeme s deťmi – bicyklovanie

0
Tvoríme s deťmi

Vyrábame jarné kvietky

Navigácia

Magazíny