Kam s deťmi na leto? Čo tak Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi

Urobiť deťom v lete program, ktorý nestojí majland a bude baviť aj vás, nie je vôbec jednoduché. Tento rok sme však objavili hotový poklad: veľkomederské kúpalisko Thermal Corvinus, kde sme od začiatku sezóny strávili už štyri fantastické rodinné víkendy – a do konca leta nás tam určite ešte párkrát uvidia …  

Boli sme už s našimi deckami v rôznych termáloch, no ani jeden nás príliš neočaril: buď sú zriadené skôr pre dospelých, alebo príliš drahé, prípadne také preplnené, že je pobyt v nich skôr utrpením ako relaxom. Kamoška mi preto odporučila Veľký Meder – je rýchlo dostupný z Bratislavy, cenovo priateľský a pre deti tam toho nájdeme habadej. Je to vraj jedno z najnavštevovanejších kúpalísk na Slovensku – ročne sem zavíta až sedemstotisíc ľudí! Obávala som sa klasického kúpaliskového hluku a tlačenice, no bola som ubezpečená, že Corvinus je iný. A po osobných skúsenostiach musím uznať, že naozaj je.

Hneď prvou návštevou ma kúpalisko chytilo za srdce a už nepustilo. Na webe sme zistili, že rodinná vstupenka nám vôbec neohrozí rodinný rozpočet, a to aj keby sme ostali dve noci v jednom z miestnych hotelov. Vybrali sme si hotel Orchidea, a bola to dobrá voľba! Interiér pekný, izby priestranné, a nechýbal krásny hotelový wellness.

Sobotu ráno sme odštartovali prehliadkou rozsiahleho areálu a hľadaním najlepšieho strategického miesta na bivakovanie. Termál je skutočne nádherný: je celý v náručí košatých stromov, ktoré poskytujú nielen vítaný tieň, ale zároveň spríjemňujú priestor hojnosťou zelene. Rozložili sme si dekovú základňu na mäkkom trávniku v blízkosti parádnych hojdačiek – ktoré naši divokí synovia priebežne využívali počas celého pobytu – mali sme tu aj pocit súkromia, aj všetko pekne na dosah.

Hneď v úvode sme sa zoznámili s priateľskou partiou českých hostí, ktorí sem chodia už roky každé leto, a keďže sa tu dobre vyznajú, dali nám užitočné tipy: kde sú najlepšie drinky, kde špičková zmrzlina, ktoré animácie si netreba nechať ujsť. Tvrdili, že je to pre nich “raj na zemi” a žiadne termály v Čechách zďaleka nedosahujú úroveň Corvinusu.

Ak ste niekedy skúšali zabaviť dvoch hyperaktívnych dospievajúcich chalanov (Tomáš má 8 a Viktor takmer 12), viete, aký to vie byť márny boj. Nenudili sa však ani chvíľku: preskenovali celý areál a objavili toľko atrakcií, že im dva dni takmer nepostačili. Kým ja som sa pokojne opaľovala (z oboch strán!), celé hodiny skákali do bazénov, súťažili v plávaní, donekonečna sa spúšťali na farebných toboganoch a na deku sa vracali len po drobné na zmrzku alebo niečo pod zub.

Dieťa
Deti sa na tobogánoch šmýkali celé hodiny.

Čo sa týka jedla, moji dvaja chalani sú najšťastnejší, keď môžu dokolečka tlačiť langoše, no my s mužom sme predsa trochu náročnejší stravníci, takže sme testovali miestne reštaurácie. Zistili sme, že by nám tu nič nechýbalo ani pri dlhšom pobyte: mužovi sa zapáčila tradičná Koliba, mne veľmi chutilo v reštaurácii Beatrix. Na svoje si v Corvinuse príde určite každý, je tu stánkov s občerstvením od výmyslu sveta, plus tu miešajú naozaj slušné drinky.

Z prvého víkendu sme odchádzali príjemne unavení slnkom, chalani nabití novými zážitkami a vyzvedajúci, kedy prídeme zas. To bola pre nás tá najlepšia možná recenzia.

Boli sme termálom takí nadšení, že na nasledujúce návštevy sme nahovorili dva ďalšie páriky s deťmi a vyrazili sme v skupinke. Naši chalani už v tom vedeli “chodiť” a povodili decká po areáli ako profíci. Objavili aj preliezkovú Tarzániu, kde trénovali lezenie a priniesli si rôzne adrenalínové zážitky.

Len menšie, ani nie dvojročné dvojičky ostali s nami a natešene sa hrali v detskom bazéniku, bláznili sa pri rôznych herných prvkoch a užívali si aj penovú párty, ktorá napodiv chytila aj mojich pubertiakov.

Všetky aktivity pre deti sú tu vedené skvele: profesionálni animátori a lektori sa o ratolesti starajú naozaj ukážkovo, program je pestrý a decká pri každej návšteve zažili niečo nové. Najviac sa im rátalo stretnutie s rytiermi, pri ktorom dostali vlastné dobové kostýmy a mohli hrdo pózovať ako pážatá z čias dávno minulých. My sme si zatiaľ mohli odskočiť do wellness centra a trochu sa zrelaxovať po svižnom vodnom aerobiku.

Saunový svet bol absolútne dokonalý. Keďže viem, že udržiavať wellness dlhodobo čistý a na úrovni nie je jednoduché, zažila som už aj dosť nevábne saunové priestory. Tu sa však naozaj nemáte čoho obávať: bezchybne naleštené, nové ležadlá, krásny bazénik s chladnou vodou, samotné sauny prekrásne dizajnové a takisto čistučké. Vedela by som si tu predstaviť aj celé popoludnie, no bola som vďačná aj za tú pokojnú hodinku, kým nám deti ochotne strážili animátori.

Termálne pramene
Dospelí si môžu oddýchnuť vo vírivom bazéne.

Dozvedeli sme sa aj super novinku – v Thermal Corvinus sa práve dejú vzrušujúce veci! Pristavujú novú rozľahlú zónu; rekreačný svet, kde bude okrem iného ďalší veľký bazén s atrakciami, detský bazénik a hlboký skokanský bazén, do ktorého sa budú dať skákať aj hlavičky.

Toto leto v Thermal Corvinus určite nebolo naše posledné.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Inšpirácia Novinky Varíme deťom

Teplé nápoje pre malých aj veľkých

0
Novinky Zaujímavosti

Počúvať, nie poučovať – ako viesť s deťmi plnohodnotný rozhovor

0
Detský šport Novinky

Je vaše dieťa pripravené pre športové súťaže?

Navigácia

Magazíny