Dovolenka s deťmi na Slovensku? Pripravte sa na parádne zážitky

S letnými prázdninami prichádza každoročná otázka. Kam ísť s deťmi na dovolenku? Slovensko ponúka čím ďalej, tým viac dovolenkových destinácií pre rodiny s deťmi. Možno si aj vy nájdete miesto na Slovensku, kde strávite s vašou rodinnou krásny čas.

Každá rodina je iná. Niektorí na dovolenke najradšej ležia celý deň na pláži a iní zase objavujú a zažívajú nové dobrodružstvá. Pre každú rodinu sa na Slovensku dá nájsť tá správna destinácia.

Hurá do aquaparku!

Milujú vaše deti vodu? Ak ste bez rozmýšľania odpovedali „áno“, dovolenka v aquaparku je práve pre vás. Deti sa môžu vyšantiť na tobogánoch, v bazénoch a na preliezačkách, zatiaľ čo vy si oddýchnete na lehátku a získate krásne opálenie. Vo viacerých aquaparkoch sú pre deti vytvorené rôzne programy s animátormi, ktorí sa postarajú o ich zábavu.

Naše tipy: Tatralandia, Aquapark Senec, Bešeňová, Veľký Meder

Aquapark
Deti sa dokážu spúšťať sa na tobogánoch celý deň.

Radi sa kúpete, ale nie v bazénoch?

Jazerá. Tých je na Slovensku neúrekom. Veľa z nich je takých veľkých, že si viete nájsť časť pláže, kde nie sú žiadny iní ľudia. Jazerá sa nachádzajú naprieč celým Slovenskom a kúpanie je zadarmo. Väčšina týchto jazier sa nachádza uprostred prírody, takže popri kúpaní si môžete vychutnávať pohľad na okolité lesy a skaly.

Naše tipy: Beňatinské jazero, Šútovské jazero, Liptovská Mara, Kalameny, Klinger a Sĺňava

Rozprávkové Bojnice

Bojnice sú mesto ako vystrihnuté z rozprávky o princoch a princeznách. Jeho hlavnou dominantou je romantický Bojnický zámok, na ktorom sa každoročne konajú mnohé zaujímavé podujatia, ako Festival duchov a strašidiel či Rozprávkový zámok. Ďalšími historickými dominantami sú kostol sv. Martina a kaplnka sv. Jána Nepomuckého. Na námestí sa nachádzajú historické renesančné a barokové meštianske domy. V parku Bojnického zámku sa nachádza 700 ročná Lipa kráľa Mateja. Je to jeden z najstarších stromov na Slovensku. Keď už budú mať deti histórie dosť, môžete ich vziať do Bojnickej zoologickej záhrady. Je to prvá zoologická záhrada na Slovensku. Aby toho nebolo málo, nachádza sa tu aj Dino park, kúpalisko a termálne kúpele.

Atrakcie: Bojnický zámok, Bojnická zoologická záhrada, 700 ročná lipa, Bojnické kúpele, Prepoštská jaskyňa, Dino park

Kam na turistiku?

Neobsedia vaše deti na jednom mieste? Ak nie, zoberte ich na turistiku, kde budú celý deň môcť chodiť, hladať svište či kamzíky a večer si oddýchnu pri horúcom čajíku. Na Slovensku máme veľa možností, kam na turistiku, či už s deťmi, alebo bez. Pokiaľ sú vaše deti staršie a trochu skúsenejšie, pokojne ich vezmite do Vysokých alebo Nízkych Tatier. Slovenský raj je varianta pre rodinky s trochu menšími deťmi. Šplhanie ponad potôčiky na rebríkoch a mostíkoch sa im určite bude páčiť. Turistika v Slovenskom raji nie je až tak náročná ako v Tatrách.

Naše typy: Vysoké a Nízke Tatry, Malá Fatra, Slovenský raj, Pieniny

Turistika
Nadýchnite sa s deťmi trochu čerstvého vzduchu.

Banská Štiavnica – mesto baníkov

Ďalším začarovaným mestom je Banská Štiavnica, ktorá patrí medzi pamiatky UNESCO. Deti sa môžu ísť pozrieť do Slovenského banského múzea, kde sa dozvedia, aké to bolo byť baníkom. Najznámejšou pamiatkou Banskej Štiavnice je Kalvária, ktorá sa týči na kopci nad celým mestom. Je to súbor 22 sakrálnych stavieb v barokovom štýle. V meste sa nachádzajú dva zámky a veľké množstvo kostolov.

Atrakcie: Kalvária, Nový zámok, Starý zámok, Synagóga

Výlet do jaskyne

Slovensko je známe ako krajina, ktorá disponuje veľkým množstvom jaskýň. Vezmite vaše deti do jednej z jaskýň, kde uvidia svet, ktorí doteraz poznali len z príbehov. Deti si z jaskyne odnesnú veľké množstvo zážitkov. Pripravte sa na chladnejší vzduch v jaskyni a zbaľte si aj dlhé rukávy.

Naše tipy: Belianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Domica, Driny

Chodník korunami stromov

Užite si pohľad na nádhernú slovenskú prírodu z vtáčej perspektívy. Minulý rok v Bachledovej doline pribudol Chodník korunami stromov. Na chodníku sa nachádzajú aj rôzne adrenalínové atrakcie, kde sa môžu zabaviť nielen deti. Nájdete tu aj edukačné zastávky, kde sa dozviete viac o miestnej faune a flóre. Chodník samozrejme nie je odporúčaný ľuďom, ktorí trpia strachom z výšok.

Všetky tieto parádne destinácie ponúka Slovensko. Už len si vybrať, zbaliť sa a vyraziť.

Balenie
Pri balení sa na dovolenku s deťmi, treba myslieť na všetko.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Kalendár mien

Kristián, vyberáme meno pre dieťatko

0
Novinky Zdravie

S príchodom jari dajte pozor na alergie

0
Novinky Rozhovor

Prečo povedať noseniu áno – rozhovor s Janou Felcanovou

Navigácia

Magazíny