Na dovolenku s deťmi bez stresu a v pohode

Opäť je tu to čarovné obdobie dovoleniek a výletov. Rodinná dovolenka predstavuje nadšenie a radostné očakávanie, ale aj stres. Ako zvládnuť cestu s deťmi a čo robiť, ak začne pršať? Naplánujte si aktivity a hry, vďaka ktorým sa vaši drobci nebudú nudiť a dovolenku si spoločne naozaj užijete.

Cestujeme lietadlom

Cesta lietadlom je pre rodičov niekedy skutočná skúška nervov, najmä ak sú spolucestujúcimi menšie deti. Pripravte sa na cestu radšej dlhšiu dobu dopredu. Do lietadla si vezmite obľúbené hračky, tablet (sú momenty aj keď tí najväčší odporcovia technológií siahnú po tablete či smartfóne, ak všetko zlyháva, môže situáciu zachrániť obľúbená rozprávka či hra), náhradné oblečenie, plienky, tekutiny a detské jedlo. Pri cestovaní s malými deťmi sa na vás nevzťahujú limity s množstvom tekutín.

Kufríky Trunki Inlea
S takýmto parádnym kufríkom bude radosť cestovať.

Zoberte radšej viac oblečenia, v lietadlách zvykne byť chladnejšie, najmä počas dlhších letov. Ak máte menšie deti, oblečenie navyše vás môže zachrániť v prípade katastrofy, ako hnačka a pretečená plienka, zvracaniea alebo zašpienenie sa. Detičky už od 4 rokov si už zvládnu so sebou ťahať parádny detský kufrík.

Cestujeme autom

Cesta autom je pre deti zvyčajne zaujímavejšia než stresujúce lietadlo. Nedochádza k zmenám tlaku a výhľad z okna sa neustále mení. Auto zároveň ponúka priestor pre mnoho hier. Deti môžu počítať autá určitej farby, hádať ŠPZ alebo ich môžete naučiť spoznávať dopravné značky. Malé deti môžu zaujať maňušky na ruky či obrázkové knižky.

Keď počasie nevyjde

Počasie ovplyvniť nevieme a každý deň dovolenky nemusí byť slnečný, zábavným aktivitám však nič nestojí v ceste. Počas daždivého počasia deti zabavia spoločenské hry či interaktívne edukačné hračky. Môžete sa zahrať aj obľúbené schovávačky, spoločne si kresliť, rozprávať príbehy a čítať knižky. Ak počasie nevyjde, nerobte si z toho veľkú hlavu. Možno si vďaka kvapkám dažďa užijete viac kvalitného času spolu.

Dieťa plávanie dovolenka
Nezabudnite na pomôcky na plávanie či hračky do vody.

Vo vode aj na suchu

Piesok a more poskytnú deťom množstvo podnetov pre zábavné aktivity. Okrem toho im môžete zaobstarať hračky do piesku, chlapci ocenia terénne autíčka, s ktorými môžu zdolávať piesočné duny. Samozrejmosťou sú aj plavecké kolesá, nafukovačky, väčšie deti si zamilujú šnorchel. Na výlety po letovisku či prímorskom mestečku deťom padnú vhod kolobežky alebo iné detské vozidlá.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky

Pokojné Vianoce s bábätkom? Dá sa to!

0
Novinky Varíme deťom

Tekvicové variácie

0
Novinky Vzdelávanie

5 kníh o materstve a rodičovstve, ktoré by ste mali poznať

Navigácia

Magazíny