Vyrobte si tekvicové dekorácie spolu s deťmi

Jeseň je plná farieb aj upršaných večerov. Dni sa krátia a nepríjemné počasie je ako stvorené na hru s deťmi v teple domova. Pripravte si s deťmi veselé jesenné dekorácie. Skrášlite si byt a s deťmi zažijete plno zábavy.

Maľované tekvičky pre najmenších

Jesenné tekvičky sú najkrajšie vyrezávané so sviečkou vo vnútri. Ostré predmety však nepatria do detských rúk. Oveľa vhodnejší je štetec a maľovanie tekvíc akrylovými farbami. Nechajte vaše dieťa vyblázniť a pomaľovať tekvičky podľa chuti.

maľované tekvičky
Nechajte deti vyblázniť sa a dovoľte im maľovať podľa chuti.

Ak túžite po tekvici s nápisom alebo špeciálnym vzorom, predkreslite si želaný nápis na tekvicu a prelepte ho páskou. Takto predpripravenú tekvicu odovzdajte na pomaľovanie drobcovi. Keď akrylová farba zaschne, lepiacu pásku strhnite.

tekvička pre najmenších
Efektný vzor dosiahnete ak na tekvicu vopred nalepíte lepiacu pásku.

Milou pamiatkou sú tekvice s odtlačkami rúk vás aj vašich detičiek. Staršie deti si z tekvice môžu namaľovať príšerky alebo rozprávkové postavičky.

Odtlačky rúk a príšerky.
Odtlačky rúk sú krásnou pamiatkou pre každú matku. Staršie detičky si z tekvice môžu vyrobiť príšerku.

Lepenie a koláž

Deti milujú strihanie. Pripravte si s nimi obrázok tekvice alebo efektnú lucernu. Postačia vám detské nožničky, lepidlo, farebné papiere alebo časopisy a zaváraninový pohár.

koláž
Staré časopisy sa dajú použiť aj na zaujímavú koláž.

Otláčanie na papier

Veľkou zábavou je otláčanie „tekvičiek“ na papier. Prvým spôsobom je otláčanie stavebnicových kociek na vopred nakreslenú tekvičku. Budete potrebovať len akrylovú farbu, stavebnicovú kocku, papier,nožnice a lepidlo. Túto techniku zvládnu aj tí najmenší. Stačí, keď im dáte prázdny papier, kocku s farbou a môžu začať otláčať. S vystrihovaním tekvice pomôžte vášmu dieťatku vy. Takto hotovú tekvičku si môžete zavesiť na chladničku.

otláčanie cestovín
Stavebnicové kocky sa nájdu takmer v každej detskej izbe. Využite ich na otláčanie a prípravu papierovej tekvice.

Ak doma stavebnicové kocky nemáte, postačí vám prekrojené jabĺčko. Polovicu jabĺčka namáčajte do farby a otláčajte na papier. Po zaschnutí farby stačí štetcom domaľovať stonku a tvár.

jablcka-2

otláčanie jablka
Prekrojte jablko na polovicu a otláčajte ho v akrylovej farbe. Otlačky stačí dokresliť štetcom alebo fixkou a obrázok je hotový.

Tvorba dekorácií je nepochybne polnohodnotne stráveným časom s vašimi deťmi. Okrem smiechu a radosti sa pripravte aj na veľký neporiadok. Detská motorika nie je natoľko vyvinutá ako tá naša a aj jednoduché maľovanie tekvice obnáša fŕkanie farieb a vody široko – ďaleko. Ak nechcete upratovaním stráviť celý večer, pripravte si pracovnú plochu vopred – natiahnite igelit alebo rozprestrite staré noviny. Trošku neporiadku za krásnu jesennú spomienku však určite stojí.

Zdroj obrázkov: Pinterest

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Zaujímavosti Zdravie

Prevencia a prvá pomoc, ak sa dieťa topí

0
Inšpirácia Novinky Vzdelávanie Zaujímavosti

Ako s deťmi osláviť Deň Zeme

0
PR články

Na dovolenku s deťmi bez stresu a v pohode

Navigácia

Magazíny