Označené: strava

Dieťa zamazané od čokolády 0

Deti a maškrty? Ide to aj zdravo!

Každá mamina vie, že sladkosti nie sú pre detský organizmus tou najvhodnejšou stravou. Niekedy je však ťažké odolať dieťaťu, ktoré túži po čokoláde či cukríku. Ak má váš drobec chuť na nejakú maškrtu, skúste mu pripraviť jej zdravšiu alternatívu.

Superpotraviny sú chutné aj výživné 0

Superpotraviny vhodné aj pre batoľatá

Menšie deti a batoľatá toho veľa nezjedia. Určite aj vy občas s vašim najmenším bojujete o každú lyžičku. Keď nepomáha lietadielko ani „za maminku, za tatinka“, úľavou vám môže byť vedomie, že váš drobec dostal kvalitné a hodnotné jedlo. Ak si nie ste isté, či svojim deťom dávate výživnú stravu,...

Za nervozitou dieťaťa môže stáť zle zloženie črevnej mikroflóry 0

Nepokoj dieťaťa môže signalizovať hlbší problém

Aj vy občas nedokážete pochopiť, prečo je dieťa mrzuté, kričí, háda sa alebo jednoducho „hysterčí“? Tieto prejavy môžu byť príznakmi hlbšieho problému, než je obyčajné obdobie vzdoru. Vedci so Štátnej univerzity v Ohio prišli so štúdiou, ktorá dokazuje priamy vplyv zlého zloženia črevnej mikroflóry na správanie detí.

Deti a zelenina na jedálnom lístku 0

Vyvážená strava od malička je kľúčom k zdraviu po celý život

Výživa detí je rozsiahla tematika, ktorou sa zaoberá množstvo odborníkov. Takým malým odborníkom však musí byť aj každý rodič, ak chce pre svoje dieťa to najlepšie. I keď sa na tému detskej výživu píšu celé publikácie, nezaškodí pripomenúť si základné piliere stravovania detí.