Jarné hry ako stvorené pre detské šmykľavky

S príchodom prvých teplejších dní to deti prirodzene ťahá na záhradu či na detské ihriská. Z pohľadu rodičov je pochopiteľné, že sa obávajú o bezpečnosť svojich detí a chcú ich mať stále na očiach. Okrem hojdačiek, domčekov, trojkoliek či kolobežiek je obľúbenou jarnou hrou aj vystrájanie na šmykľavke.

Rodičom záleží na tom, aby boli ich deti pri hrách v bezpečí a aby domov nechodili s odretými kolenami a slzami v očiach. Mnohé nekvalitné hračky spôsobujú rodičom práve takéto nočné mory. Ak sa tomu chcete vyhnúť a plánujete svojim deťom kúpiť poriadnu šmykľavku, dávajte pozor na pár vecí a dajte aj na rady odborníkov.

Počúvajte názor detí

Myslite na to, že na šmykľavke sa budú zabávať deti a ich spokojnosť je prvoradá. Ak túžia po rozprávkovej šmykľavke, kúpte im takú podľa ich predstáv. Dovoľte deťom vybrať si farebnú kombináciu, rozprávkový motív, ale ja dĺžku šmýkacej plochy. Niektoré deti milujú adrenalín viac ako ich kamaráti, iné zase menej. Pri dlhšej šmýkacej ploche si deti užijú nielen dlhšiu, ale aj rýchlejšiu jazdu. Rýchlosť je pre mnohé deti výzvou a s pribúdajúcim vekom sa deti osmeľujú a lákajú ich aj vyššie a rýchlejšie šmykľavky.

Výber detskej šmykľavky
Nechajte pri výbere šmykľavky rozhodovať aj deti.

Myslite na detskú bezpečnosť

Nie je šmykľavka ako šmykľavka, nie je plast ako plast. Ak plánujete, že vaše dieťatko sa bude niekedy hrať bez dozoru, dbajte na bezpečnostné prvky. Protišmykové plochy, stabilné schodíky, ale aj pevné úchytky a vyvýšené bočné steny zvyšujú bezpečnosť pri hre. Rodičia tak nemusia striehnuť na každé vylezenie po schodíkoch a aj malí nezbedníci sa budú pri zábave cítiť slobodnejšie.

Našli ste šmýkačku presne podľa vašich predstáv? Pozorne si pozrite, či má výrobca viditeľný certifikát kvality. Budete si istí, že šmykľavka sa pod vaším dieťatkom neprelomí a vydrží naozaj dlho. Rozhodnite sa iba pre šmykľavku, pri ktorej si viete overiť výrobcu a krajinu pôvodu. Za kvalitu si niekedy musíte priplatiť, ale kvôli bezpečnosti našich najmenších sa predsa oplatí investovať.

Bezpečnosť a detská šmykľavka
Dbajte na detskú bezpečnosť a všímajte si detaily na šmykľavkách.

Keď svieti slnko alebo zaprší…

Sú šmykľavky, ktorým nevadia ani poriadne zmeny počasia. Tie majú kvalitný UV filter, ktorý chráni farby na šmykľavke. Vďaka tomuto filtru sa nemusíte báť o krásne žiarivé farby šmykľavky ani pri jarných dažďoch či letných horúčavách. Keď kupujete väčšiu šmykľavku, myslite na to, že príde zima a budete ju musieť ukryť. Chcete, aby sa vaše deti zabávali pri šmýkaní aj v zime? Vyberte takú šmykľavku, ktorú po lete bez problémov presťahujete do izbičky.

Bonus pre rodičov na záver

Viete, čo je na šmykľavkách také super? Že sa deti poriadne vybláznia a zároveň sladko unavia. Malý nezbedník vám zaspí skôr, než dorozprávate rozprávku. No a vy sa môžete venovať svojim aktivitám alebo si tiež oddýchnuť. Rodičia si predsa tiež zaslúžia pokoj a radosť zo svojich obľúbených koníčkov.

Jazda na detskej šmykľavke
Deti milujú zábavu na šmykľavke a užívajú si aj rýchle jazdy.

Šmykľavka prináša všetkým deťom okrem poriadnej dávky zábavy a detského smiechu aj kopec zdravého pohybu. Vďaka lezeniu po schodíkoch a šmýkaniu si deti budujú zdravé svaly a vytvárajú si vzťahy s kamarátmi, ktoré môžu trvať celý život.

  • Komentáre

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
  • Podobné články
0
Novinky Varíme deťom

Tekvicové variácie

1
Cestovanie Novinky Zaujímavosti

Na dovolenku letecky? Ide to aj s deťmi

0
Kalendár mien

Terézia, vyberáme meno pre dieťatko

Navigácia

Magazíny